منو
سبد خرید

کابل کواکسیال

آشنایی با انواع کابل کواکسیال و کاربرد آن در ارتباطات

کابل کواکسیال یک نوع کابل ارتباطی است که برای انتقال امواج الکترومغناطیسی استفاده می شود. این نوع کابل از دو لایه مختلف تشکیل شده است: یک هسته مرکزی از رسانا و یک پوسته خارجی از عایق غیررسانا.

هسته مرکزی کابل کواکسیال معمولاً از فلزاتی مانند مس ساخته شده است. این فلزات به دلیل خواص خوب رسانایی الکتریکی و مقاومت در برابر جریان های بالا انتخاب می شوند. هسته مرکزی به عنوان مسیری برای جریان الکتریکی عمل می‌کند و امواج الکترومغناطیسی را از منبع به مقصد منتقل می نماید.

پوسته خارجی کابل کواکسیال عموماً از عایقی غیررسانا مانند پلاستیک ساخته شده است. این عایق به عنوان محافظ و جدا کننده بین هسته مرکزی و دیگر عوامل خارجی عمل می کند. عایق به دلیل خواص الکتریکی و مقاومت در برابر جریان های بالا انتخاب می‌شود. علاوه بر هسته مرکزی و پوسته خارجی، کابل کواکسیال همچنین شامل یک لایه فلزی دیگر به نام لایه محافظ است. این لایه فلزی به عنوان یک سد برای امواج الکترومغناطیسی عمل می کند و نفوذ آنها به خارج از کابل را کاهش می‌دهد.

کابل کواکسیال برای انتقال امواج الکترومغناطیسی با فرکانس های بالا و نیمه منبعی مناسب است. به عنوان مثال، در ارتباطات تلویزیونی و رادیویی، کابل کواکسیال برای انتقال سیگنال های تلویزیونی و صوتی استفاده می شود. همچنین در ارتباطات اینترنتی، کابل کواکسیال برای اتصال به اینترنت از طریق مودم استفاده می‌شود. استفاده از کابل کواکسیال در ارتباطات از مزایای زیادی برخوردار است. این کابل دارای عمر طولانی، مقاومت در برابر تداخل الکترومغناطیسی و کاهش نویز است. همچنین، نصب و استفاده از کابل کواکسیال بسیار آسان است.

کابل کواکسیال یک راه حل موثر برای انتقال امواج الکترومغناطیسی در ارتباطات است. این کابل در زمینه های مختلفی نظیر ارتباطات تلویزیونی، رادیویی و اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل مزایای بسیاری که ارائه می دهد، انتخاب مناسبی برای انتقال سیگنال های الکترومغناطیسی است.

کابل کواکسیال دارای امپدانس مخصوص هستند (امپدانس مقاومتی است که بر اثر اختلاف پتانسیل در برابر جریان الکتریکی به وجود می آید) . امپدانس‌های متفاوت ۵۰ و ۷۵ تولید شده که روی بدنه آن نوشته شده است. بطوریکه کابل کواکسیال بکار رفته در آنتن ماهواره‌های خانگی و تلویزیون‌های  از نوع ۷۵ اهمی هستند. در ایران بیشتر از کابل RG59 ترکیبی 0.7 و یا کابل RG59 ترکیبی06 مسی استفاده می‌شود که هر دو در فروشگاه اینترنتی مدیا کابل با کیفیت بالا و قیمت مناسب به فروش می رسد.

انواع کابل کواکسیال:

  1.  Thin net
  2.  Thick net

 کابل کواکسیال Thin net : این مدل نازک و بسیار منعطف است، قطر آنها حدود ۲۵ اینچ می‌باشد. تا فاصله ۸۵ متر می تواند سیگنال‌ها را بدون آنکه تضعیف شوند منتقل نماید.

 کابل کواکسیال (اترنت) Thick net : قطر آن از مدل Thin net می‌باشد (تقریبا حدود 50 اینچ) و تا مسافت ۵۰۰ متر سیگنال ها را بدون نویز و بدون تضعیف انتقال می‌دهد.

انواع کابل کواکسیال از نظر کاربرد:

انواع کابل آنتن، RG59 یکی از مهمترین انوع کابل کواکسیال می‌باشد که در فروشگاه اینترنتی مدیا کابل به فروش می‌رسد.

  • RG6 : در تلویزیون و ماهواره ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • RG11 : برای مسافت های طولانی، ساختمان‌های مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد.
  • RG59 : جز پر فروش ترین کابل کواکسیال می‌باشد که در سیستم دوربین مدار بسته که برای انتقال سیگنال ویدیویی کم قدرت استفاده می‌شود.
  • RG60 : برای کیفیت بالا در تصویر در تلویزیون‌ها به کار می‌رود.

مزایا و معایب کابل کواکسیال

کابل کواکسیال دارای پهنای باند بسیار وسیعی بوده که مقابل نویز، دارای مقاومت بالایی است. از معایب، قیمت بالای آن جهت نصب می‌باشد. باید در نظر داشته باشیم که این کالا گزینه‌ی مناسبی جهت استفاده در فواصل زیاد نمی‌باشد.

 

 

 

تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: MRG5907
کابل ترکیبی RG59 با مغزی 0.7 CU شیلد 96رشته CCA با برق مسکابل RG59 ترکیبی یک نوع کابل کواکسیال است که عموماً برای انتقال سیگنال‌های تصویری و صوتی در سیستم‌های تلویزیون، ویدئو و سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شود. این کابل دارای دو بخش اصلی است که شامل یک هسته مرکزی و اطراف آن پوششی محافظ است.هس..
0 تومان
تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: mt2
قیمت و خرید کابل آنتن کیمیاکرمان طلایی T2   کابل آنتن صادراتیدارای شیلد 64 رشته CCa دارای یک فویل آلومینیومیطلایی T2، جهت استفاده برای مسافت حداکثر 50 متر مناسب است. این کابل کواکسیال با بسته بندی مناسب، بصورت کارتنی و قرقره ای، با قیمت مناسب در فروشگاه مدیا کابل به..
0 تومان
تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: rad64
خرید کابل آنتن کرمان راد با مغزی 0.9 ccaکابل آنتن کرمان راد با مغزی 0.9 cca، از دیگر محصولات باکیفیت، برند کیمیا کرمان می‌باشد. از مشخصات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:مغزی 0.9 از جنس cca دارای شیلد 64 رشته cca دارای یک فویل آلومینیوم باکیفیت صادارات استاندارد ۴.۵C2V ..
0 تومان
تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: mt1
خرید کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی مدل T1کابل آنتن کیمیا کرمان طلایی مدل T1 با داشتن استاندارد 4.5C-2V  از جمله کابل‌های پرفروش در بازار است. ویژگی‌های دیگر کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی مدل T1 موارد ذیل می‌باشد:دارای مغزی 09 مس دارای شیلد 96 رشته CCa دارای یک فویل آ..
0 تومان
تولید کننده: بلدن مدل: RG59
مشخصات کامل و قیمت کابل RG59 ترکیبی 06 مسی بلدنکابل کواکسیال RG59 ترکیبی 06 مسی بلدن که بطور کامل از محصولات پر فروش شرکت بلدن "Belden" است. به لحاظ ظاهری شبیه کابل‌آنتن است. کاربرد آن همانند کابل‌آنتن انتقال تصویر می‌باشد ولی با این تفاوت که میان دوربین و دستگاه دی وی آر قرار می‌گیرد. (دست..
0 تومان
نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)