منو
سبد خرید

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال متشکل از یک رسانای داخلی و یک عایق منعطف می باشد و در نهایت یک رسانای نازک بافته شده برای منعطف کردن که دور این کابل را کامل می پوشاند.  کابل های کواکسیال به نام کابل های هم محور نیز نامیده می شوند.

کابل کواکسیال دارای امپدانس مخصوص (امپدانس مقاومتی است که بر اثر اختلاف پتانسیل در برابر جریان الکتریکی به وجود می آید) هستند و این امپدانس های متفاوت بر روی بدنه کابل کواکسیال نوشته شده است.کابل های کواکسیال با امپدانس ۵۰ و ۷۵ تولید می شوند.

کابل های کواکسیال دو دسته اند:

  1. کابل کواکسیال Thin net
  2. کابل کواکسیال Thick net

کابل کواکسیال Thin net : این کابل نازک و بسیار منعطف است قطر آنها حدود ۲۵ اینچ می باشد. این کابل  تا فاصله ۸۵ متر می تواند سیگنال ها را بدون آنکه تضعیف شوند انتقال دهد.

کابل کواکسیال Thick net : نام دیگر این کابل اترنت استاندارد می باشد. قطر این کابل ضخیم‌تر از کابلهای Thin net می‌باشد (تقریبا حدود ۵0 اینچ) و تا مسافت ۵۰۰ متر سیگنال ها را بدون نویز و بدون تضعیف انتقال می دهد.

انواع کابل کواکسیال از نظر کاربرد:

کابل RG6 : این کابل ها در تلویزیون و ماهواره ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کابل RG11 : برای مسافت های طولانی و ساختمان های مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل RG59 : این کابل جز پرمصرف ترین کابل در بازار می باشد که در سیستم دوربین مداربسته و برای انتقال سیگنال ویدیویی کم قدرت استفاده می شود.

کابل RG60 : برای کیفیت بالا در تصویر در تلویزیون ها به کار می می رود.

مزایا و معایب کابل های کواکسیال

کابل کواکسیال دارای پهنای باند بسیار وسیعی هستند و مقاومت و در مقابل نویز دارای مقاومت بالا می باشد و از معایب آن قیمت بالای نصب این کابل می باشد و باید در نظر داشته باشیم که کابل کواکسیال گزینه های مناسبی برای استفاده در فواصل زیاد نمی باشد.

 

 

 

نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)