منو
سبد خرید

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال متشکل از یک رسانای داخلی و یک عایق منعطف می باشد و در نهایت یک رسانای نازک بافته شده برای منعطف کردن که دور این کابل را کامل می پوشاند.  کابل‌های کواکسیال به نام کابل های هم محور نیز نامیده می شوند.

کابل کواکسیال دارای امپدانس مخصوص (امپدانس مقاومتی است که بر اثر اختلاف پتانسیل در برابر جریان الکتریکی به وجود می آید) هستند و این امپدانس های متفاوت بر روی بدنه کابل کواکسیال نوشته شده است.کابل های کواکسیال با امپدانس ۵۰ و ۷۵ تولید می شوند.

انواع کابل کواکسیال:

  1. کابل کواکسیال Thin net
  2. کابل کواکسیال Thick net

 کابل کواکسیال Thin net : این کابل نازک و بسیار منعطف است قطر آنها حدود ۲۵ اینچ می باشد. این کابل  تا فاصله ۸۵ متر می تواند سیگنال ها را بدون آنکه تضعیف شوند انتقال دهد.

 کابل کواکسیال Thick net : نام دیگر این کابل اترنت استاندارد می باشد. قطر این کابل ضخیم‌تر از کابلهای Thin net می‌باشد (تقریبا حدود ۵0 اینچ) و تا مسافت ۵۰۰ متر سیگنال ها را بدون نویز و بدون تضعیف انتقال می دهد.

انواع کابل کواکسیال از نظر کاربرد:

کابل آنتن یکی از مهمترین انوع کابل کواکسیال می‌باشد که در فروشگاه اینترنتی مدیا کابل به فروش می‌رسد.

  • کابل RG6 : این کابل ها در تلویزیون و ماهواره ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • کابل RG11 : برای مسافت های طولانی و ساختمان های مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد.
  • کابل RG59 : این کابل جز پرمصرف ترین کابل در بازار می باشد که در سیستم دوربین مدار بسته و برای انتقال سیگنال ویدیویی کم قدرت استفاده می شود.
  • کابل RG60 : برای کیفیت بالا در تصویر در تلویزیون ها به کار می‌رود.

مزایا و معایب کابل‌های کواکسیال

کابل کواکسیال دارای پهنای باند بسیار وسیعی هستند و مقاومت و در مقابل نویز دارای مقاومت بالا می باشد و از معایب آن قیمت بالای نصب این کابل می باشد و باید در نظر داشته باشیم که کابل کواکسیال گزینه‌های مناسبی برای استفاده در فواصل زیاد نمی‌باشد.

 

 

 

تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: mt2
قیمت و خرید کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی T2   کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی T2، جهت استفاده برای مسافت حداکثر 50 متر مناسب است. این کابل کواکسیال با بسته بندی مناسب، بصورت کارتنی و قرقره ای، با قیمت مناسب در فروشگاه مدیا کابل به فروش می‌رسد. خصوصیات کابل آنتن صادراتی ..
3,800 تومان
مدل: rad64
خرید کابل آنتن ۴.۵C2V کرمان رادکابل آنتن ۴.۵C2V کرمان راد، از دیگر محصولات باکیفیت، برند کیمیا کرمان می‌باشد. از مشخصات کابل آنتن کرمان راد ۴.۵C2V با مغزی 09 cca :مغزی 09 از جنس cca دارای شیلد 64 رشته cca دارای یک فویل آلومینیوم با کیفیت صادارات استاندارد ۴.۵C2V جنس روکش سیم PVC..
2,700 تومان
تولید کننده: کیمیا کرمان مدل: mt1
خرید کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی مدل T1کابل آنتن کیمیا کرمان طلایی مدل T1 با داشتن استاندارد 4.5C-2V  از جمله کابل‌های پرفروش در بازار است. ویژگی‌های دیگر کابل آنتن صادراتی کیمیا کرمان طلایی مدل T1 موارد ذیل می‌باشد:دارای مغزی 09 مس دارای شیلد 96 رشته CCa دارای یک فویل آ..
4,300 تومان
نمایش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)