منو
سبد خرید

کابل شبکه CAT6

کابل شبکه CAT6

کابل شبکه مطابق با استانداردهای تولید، دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند. تولید کنندگان جهت راهنمایی بهتر مصرف‌کنندگان در انتخاب و خرید کابل شبکه آن را دسته بندی کرده اند یکی از آن‌ها Category است که در اصطلاح به آن‌ها cat گفته می شود، بطوریکه عددی جلوی آنها قرار می‌گیرد و هرچه این عدد بزرگتر باشد نشانگر کیفیت بالا، سرعت و پهنای باند بیشتر است.

ساختار کابل شبکه cat6

کابل شبکه cat6 از چهار جفت سیم مسی با رنگهای آبی، سفید آبی، نارنجی، سفید نارنجی، سبز، سفید سبز، قهوه ای و سفید قهوه ای تشکیل شده که دو رشته سیم اطلاعات را دریافت کرده و چهار رشته دیگر  نویز‌ها و تداخل امواج مغناظیسی را دفع میکنند. نوع روکش کابل شبکه CAT6 از sftp است که هم دارای شیلد و فویلد می‌باشد، بطوریکه این روکش باعث دفع نویز و امواج می‌شود. جنس روکش برخی از کابل شبکه cat6 پی وی سی است، که در محیط خارج ساختمان در برابر پوسیدگی مقاومت خوبی دارند ولی در مقابل آتش سوزی بدلیل ایجاد شعله گاز سمی که برای سلامتی مضر است. ولی برخی از شرکت‌های معتبر به جای استفاده از PVC از روکش LSZH استفاده می‌کنند. این نوع کابل شبکه cat6 در حین آتش سوزی با شعله کم می سوزند همچنین ایمن تر می‌باشد.

قیمت کابل شبکه CAT6:

قیمت کابل شبکه CAT6 با داشتن برندهای متنوع در بازار دارای فیمت‌های متفاوتی است. نکته قابل توجه دیگر اینست که قیمت کابل شبکه CAT6 با روکش LSZH نسبت به روکش pvc بالاتر است. همچنین تست فلوک کابل شبکه Cat6 نیز در کیفیت و قیمت آن تاثیر گذار است.

مقایسه کابل شبکه CAT6 با دیگر کابل‌های شبکه

کابل شبکه cat6 با کابلهای نسل قبل یعنی کابل‌های cat5 ،cat 5a، سازگار است و بهتر اینست که بگوییم عملکرد آن نسبت به Cat5 و Cat 5e بسیار افزایش یافته، همچنین کابل‌های Cat-6 از نظر فنی سرعت انتقال را می‌توانند تا 10 گیگا بیت بر ثانیه را پشتیبانی کنند. انعطاف پذیری کابل CAT6e کمتر از کابل شبکه Cat6 می‌باشد.

ویژگی های کابل شبکه CAT6 

  • پشتیبانی فرکانس ۲۵۰ تا مگاهرتز

  • ضخامت آن۲۳ AWG

  • افت سیگنال ۱۹٫۸ dB

  • پشتیبانی پهنای باند/مسافت ۱Gbs/100m تا ۱۰Gpbs/55m

  • استفاده از سوکت RJ45

تولید کننده: رسانا کابل مدل: UTP11
کابل CAT6 افشان مس CU پچ کابل نوعUTPاین کابل شبکه از نوع UTP از طبقه بندی کابل شبکهCat6 می باشد . این کابل افشان دارای مغزی از جنس مس و روکش پی وی سی آبی رنگ می باشد. ان کابل به دلیل روکش PVC برای استقاده در محیطهای خارجی و فضای باز گزینه مناسبی می‌باشد. کابل شبکه cat6  پچ کابل نوع UTP بصور..
8,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: utp2
کابل شبکه cat6 با روکش LSZH کابل شبکه CAT6 نگزنس"Nexans"  از نوع کابل شبکه UTP و از جنس آلومینیوم می باشد و بدلیل نداشتن شیلد، برای استفاده در محیطهای بیرونی گزینه مناسبی نمی باشند.ساختار و ویژگی کابل شبکه cat6 با روکش LSZHکابل شبکه cat6 با رو کش LSZH متشکل از 8 رشته سیم است که..
9,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP27
کابل شبکه CAT6 نوع outdoor - SFTPاین کابل شبکه از گروه CAT6 و محصول کمپانی لگراند فرانسه می باشد و برای استفاده در فضاهای باز و محیط های بیرونی مناسب می باشد.ساختار کابل شبکه CAT6 لگراند نوع outdoor - SFTP کابل شبکهCAT6 نوع outdoor - SFTP متشکل از 4 زوج سیم به هم تابیده شده تشکیل شد..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP2
کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHاین کابل شبکه از گروه CAT6 و از کابل های با کیفیت کمپانی لگراند فرانسه می باشد.ساختار کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHکابل شبکه لگراند Cat6 SFTP متشکل از 4 زوج سیم مسی به هم تابیده شده تشکیل شده است و روکش آن از  از نوع SFTP (یک لایه شیلد بافت..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP25
کابل شبکه CAT6 با روکش PVC نوع SFTPکابل شبکه نوع SFTP از گروه CAT6 ساخت کشور فرانسه و محصول با کیفیت از کمپانی لگراند می باشد.  ساختار کابل شبکه لگراند CAT6 نوع SFTP با روکش PVCمتشکل از 4 زوج سیم با مغزی مس است که دو به دو  بهم تابیده شده اند. استفاده از روکش شیلد در کابل شبکه ..
11,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: SFTP23
کابل شبکه CAT6 نگزنس Cat6 SFTP Outdoorاین کابل شبکه مجموعی از زوج های به هم تابیده شده است، روکش این کابل SFTP  یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل است. روکش بیرونی کابل شبکه CAT6 نگزنس Cat6 SFTP Outdoor  از جنس PVC می باشد جهت استفاده در محیط هایی با رطوبت بالا و یا د..
11,500 تومان
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)