منو
سبد خرید

کابل شبکه

کابل شبکه به دلایل مختلف از قبیل: هزینه کمتر، نصب آسان نسبت به کابلهای دیگر از جمله فیبر نوری در بازار دارای محبوبیت بیشتری هستند که در اینجا ما به توضیح جامع در مورد قیمت کابل شبکه و ساختار آنها می‌پردازیم

توضیحات کامل جهت آشنایی و خرید کابل شبکه

در گذشته به جای کابل شبکه از کابل کواکسیال استفاده می‌کردند که هزینه بسیار بالایی داشت ولی امروزه از کابل شبکه برای انتقال اطلاعات بین یک شبکه و رایانه استفاده می‌کنند. کابل شبکه که متشکل از یک جفت رشته سیم به هم تابیده شده است و این به هم تابیدگی نقش مهمی در میزان افت سیگنال و  پهنای باند دارد، به طوری که هر چه این به هم تابیدگی بیشتر باشد میزان افت سیگنال در طول مسیر کمتر بوده و دارای پهنای باند بیشتری خواهد بود.

کابل شبکهفروش کابل شبکه و اساس تقسیم‌بندی:

  • بر اساس روکش
  • بر اساس ساختار
  • بر اساس عمق و پهنای باند
  • بر اساس کاربرد کابل شبکه

تقسیم بندی بر اساس روکش:

جنس مغزی و جنس روکش از عوامل مهم در کیفیت و قیمت کابل شبکه است. کابلهایی که در مغزی آن ها از مس با درجه خلوص بالا استفاده شده‌اند از نظر کیفیت انتقال اطلاعات با کیفیت‌تر از کابل‌هایی با مغزی آلومینیوم هستند.
روکش کابل شبکه مانند یک محافظ در برابر عواملی از قبیل نویز و سیگنال های مزاحم، شرایط جوی نامناسب و کشش های احتمالی و خوردگی از طریق جانوران، آن را ایمن می‌سازد و طول عمر آن را بالا می‌برد.

در داخل کابل شبکه سیم ها دو به دو به هم پیچیده شده اند که باعث بوجود آمدن نویز میشوند. به همین دلیل دو به دو دور آن ها روکش می‌کشند تا در برابر سیگنال‌های مزاحم داخلی مقاوم باشند و نیز یک روکش که کامل روی همه سیم ها کشیده می‌شوند که در برابر نویزهای خارجی مقاوم باشند.

بطوریکه هر کابل شبکه متناسب با کاربردش دارای روکشهایی از قبیل : فویل، شیلد، روکش PE(مناسب برای استفاده در مکانهای سرباز و بیرونی) است.

 فروش کابل شبکه یو تی پی UTP

کابل شبکه UTP متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده بدون روکش شیلد است جنس آن‌ها اغلب از مس بوده . قیمت آنها ارزان بوده و مشابه مخابراتی هستند. فروش کابل شبکه UTP معمولا در جاهایی است که از نویز کمتری برخوردار هستند. به عنوان مثال برای اتصال کامپیوترها به دستگاه‌های شبکه از آن استفاده می‌شود. سوکتی که در کابل شبکه UTP  استفاده میشود RJ45 است. 

 فروش کابل شبکه اس تی پی STP: 

متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده با روکشی از جنس فویل و یا فلز بهم تابیده شده  است. کیفیت STP از UTP بهتر می‌باشند.

 فروش کابل شبکه اس اف تی پی SFTP:

متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده و یک لایه فویل دور هر زوج و نیز یک لایه شیلد بافته شده کل دور کل آن می‌باشد.

تقسیم بندی کابل شبکه بر اساس ساختار:

کابل شبکه متشکل از هشت سیم با رنگ های مختلف (چهار رنگ اصلی سبز قهوه ای آبی و نارنجی و چهار رنگ فرعی) میباشد.

  1. روکش روی کابل(PVC یا LSZH)
  2. چهار زوج سیم مسی به هم تابیده شده
  3. جدا کننده ۴ زوج (Divider)
تفاوت فروش کابل شبکه با روکش PVC و روکش LSZH :

PVC با نام علمی پلی وینیل کلراید، یک روکش چند منظوره است که از مزیت آن می‌توان به انعطاف بالا و قیمت ارزان این کالا میتوان اشاره کرد.  فروش کابل شبکه با روکش PVC در شبکه های کامپیوتری، ارتباطات و سیم کشی های ولتاژ پایین و موارد مشابه اشاره کرد. روکش پی وی سی به دلیل مقاومت پایین در محیطهای بیرونی مناسب نیستند. این روکش مخصوصا در هنگام آتش سوزی بسیار مشتعل است و  در این حین گاز سمی به نام هیدروژن کلراید تولید می‌شود که بسیار خطرناک می باشد.

فروش کابل شبکه با روکش LSZH روکش ایمن تری نسبت به کابل های PVC میباشند. LSZH مخفف واژه انگلیسی (Low Smoke Zero Halogen) است که به معنی “بدون دود، بدون هالوژن” است. روکش LSZH در هنگام آتش سوزی و ذوب شدن گاز سمی هیدروژن کلراید را تولید نمی‌کند و برای استفاده در محیط‌های بیرون گزینه مناسبی هستند.

از نظر قیمت، روکش  LSZH از روکش PVC گرانتر است که با توجه به امنیت کابل شبکه LSZH و استفاده آن در محیط های بیرونی این هزینه توجیه اقتصادی دارد.

 

کاربرد ها

تقسیم بندی کابل های شبکه بر اساس کاربرد آنها:

کابل های شبکه با توجه به ساختار و جایگاه مناسب محیطی به دو گروه Indoor و Outdoor  تقسیم می‌شوند.

کابل شبکه Indoor

  • جهت استفاده در محیط های داخلی مناسب می باشند 
  • از مقاومت کمتری برخوردار هستند
  • به دلیل مقاومت در برابر آتش سوزی و زمان سوختگی بالا، برای استفاده در منازل گزینه خوبی می باشند.

قیمت کابل شبکه Outdoor

کابل های شبکهOutdoor جهت استفاده در محیط‌های خارجی و مکان‌هایی با شرایط اقلیمی نامناسب کاربرد بالایی دارد. در کابل‌ شبکهOutdoor اوت دور از روکش PE (پلی اتیلن) به همراه روکش PVC یا LSZH  استفاده می‌شود. درواقع نوع Outdoor دارای یک لایه روکش بیرونی از جنس PE و یک لایه روکش PVC یا LSZH در زیر لایه بیرونی است. ماندگاری بالا همچنین کیفیت مناسب از ویژگی های دیگر آن است.

کابل شبکه بر اساس عمق و پهنای باند: 

کابل شبکه بر اساس عمق و پهنای باند از cat1 تا cat8 می باشند که هر چه عدد بعد از Cat بیشتر باشد، از نظر کیفیت بهتر  و دارای پهنای باند بیشتری هستند. 

پرکاربرد ترین این کابل شبکه CAT6 و CAT5 هستند که متشکل از دو زوج و یا چهار رشته کابل بوده که دو رشته برای ارسال دیتا و اطلاعات همچنین دو رشته دیگر، برای دریافت است. کابل شبکه CAT6 که پر مصرف ترین کابل در بازار میباشد. دارای پهنای باند بیشتر و نویز پذیری کمتر، همچنین سرعت انتقال بیشتر  داده ها نسبت به CAT5 هستند.

خرید کابل شبکه:

از آنجا که انتقال داده ها حائز اهمیت است بنابراین امنیت کابل شبکه از مسائل مهم در انتخاب و خرید کابل شبکه است. مسئله مهم دیگر مقاومت کابل در برابر عوامل خارجی است. چرا که داده‌های انتقالی در طول کابل به هیچ وجه نباید تغییر پیدا کنند. برای انتخاب و خرید کابل شبکه همچنین اطلاعات در مورد آن ها می‌توانید به مقاله راهنمای خرید کابل شبکه رجوع کنید.

 

 

 

 

تولید کننده: زرکابل کرمان مدل: mknx
آشنایی بیشتر جهت خرید کابل هوشمند knxامروزه جهت امنیت ساختمان، همچنین کاهش مصرف انرژی و هزینه های اضافی داخل ساختمان‌‌ها‌ی تجاری، اداری، هتل‌ها و اغلب برج‌‌ها، از سیستم کنترل هوشمند داخلی استفاده می شود. برای انجام این پروژه ها از تجهیزاتی نظیر کابل  knx ، انواع حسگرها، ترموستات و ... استفا..
14,000 تومان
تولید کننده: رسانا کابل مدل: UTP11
کابل CAT6 افشان مس CU پچ کابل نوعUTPاین کابل شبکه از نوع UTP از طبقه بندی کابل شبکهCat6 می باشد . این کابل افشان دارای مغزی از جنس مس و روکش پی وی سی آبی رنگ می باشد. ان کابل به دلیل روکش PVC برای استقاده در محیطهای خارجی و فضای باز گزینه مناسبی می‌باشد. کابل شبکه cat6  پچ کابل نوع UTP بصور..
8,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: 123456
کابل شبکه لگراند UTP، CAT6 کابل شبکه لگراند UTP، CAT6 از دیگر محصولات با کیفیت کمپانی لگراند است. جنس روکش آن PVC و از نوع UTP فویل دار، آلومینیوم و بدون شیلد می باشد به همین دلیل این کابل برای استفاده در محیط های داخلی (Indoor) گزینه مناسبی می باشد. روی این کابل شبکه اطلاعات در هر مت..
8,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: utp2
کابل شبکه cat6 با روکش LSZH کابل شبکه CAT6 نگزنس"Nexans"  از نوع کابل شبکه UTP و از جنس آلومینیوم می باشد و بدلیل نداشتن شیلد، برای استفاده در محیطهای بیرونی گزینه مناسبی نمی باشند.ساختار و ویژگی کابل شبکه cat6 با روکش LSZHکابل شبکه cat6 با رو کش LSZH متشکل از 8 رشته سیم است که..
9,500 تومان
تولید کننده: متفرقه مدل: utp3
کابل شبکه پچ کابل CAT6 از نوع UTP با مغزی CCAاین کابل شبکه از گروه کابل شبکه CAT6 و نوع UTP بدون شیلد است، در محیط‌های پر نویز و در نزدیکی سیم‌های برق اصلا مناسب نیستند، برای مصارف خانگی و محیطهای داخلی گزینه خوبی هستند. مغزی آن CCA ترکیبی از آلومینیوم و مس است در واقع به دلیل نارسایی بودن ..
4,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP27
کابل شبکه CAT6 نوع outdoor - SFTPاین کابل شبکه از گروه CAT6 و محصول کمپانی لگراند فرانسه می باشد و برای استفاده در فضاهای باز و محیط های بیرونی مناسب می باشد.ساختار کابل شبکه CAT6 لگراند نوع outdoor - SFTP کابل شبکهCAT6 نوع outdoor - SFTP متشکل از 4 زوج سیم به هم تابیده شده تشکیل شد..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP2
کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHاین کابل شبکه از گروه CAT6 و از کابل های با کیفیت کمپانی لگراند فرانسه می باشد.ساختار کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHکابل شبکه لگراند Cat6 SFTP متشکل از 4 زوج سیم مسی به هم تابیده شده تشکیل شده است و روکش آن از  از نوع SFTP (یک لایه شیلد بافت..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP25
کابل شبکه CAT6 با روکش PVC نوع SFTPکابل شبکه نوع SFTP از گروه CAT6 ساخت کشور فرانسه و محصول با کیفیت از کمپانی لگراند می باشد.  ساختار کابل شبکه لگراند CAT6 نوع SFTP با روکش PVCمتشکل از 4 زوج سیم با مغزی مس است که دو به دو  بهم تابیده شده اند. استفاده از روکش شیلد در کابل شبکه ..
11,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: SFTP26
ساختار کابل شبکه CAT6 نوع SFTPکابل شبکه cat6 ساخت کمپانی نگزنس است و دارای طبقه بندی Cat6 می‌باشد. این کابل متشکل از دو زوج بهم تابیده، یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل قرار دارد. این کابل علاوه بر روکش پلی اتیلن دارای روکش پی وی سی می باشد که سیم را در مقابل  عوامل خارجی نظیر رطوبت، گ..
13,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: SFTP23
کابل شبکه CAT6 نگزنس Cat6 SFTP Outdoorاین کابل شبکه مجموعی از زوج های به هم تابیده شده است، روکش این کابل SFTP  یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل است. روکش بیرونی کابل شبکه CAT6 نگزنس Cat6 SFTP Outdoor  از جنس PVC می باشد جهت استفاده در محیط هایی با رطوبت بالا و یا د..
11,500 تومان
نمایش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)