منو
سبد خرید

کابل شبکه

کابل شبکه متشکل از هشت سیم با رنگ های مختلف (چهار رنگ اصلی سبز قهوه ای آبی، نارنجی و چهار رنگ فرعی) میباشد. به دلایل مختلف از قبیل: هزینه کمتر، نصب آسان نسبت به کابلهای دیگر از جمله فیبر نوری در بازار دارای محبوبیت بیشتری هستند که در اینجا ما به توضیح جامع در مورد قیمت و ساختار آنها می‌پردازیم

توضیحات کامل جهت آشنایی و خرید کابل شبکه

در گذشته به جای کابل شبکه از کابل کواکسیال استفاده می‌کردند که هزینه بسیار بالایی داشت ولی امروزه از آن برای انتقال اطلاعات بین یک شبکه / رایانه استفاده می‌کنند. کابل شبکه که متشکل از یک جفت رشته سیم به هم تابیده شده است و این به هم تابیدگی نقش مهمی در میزان افت سیگنال و  پهنای باند دارد، بطوریکه هر چه این به هم تابیدگی بیشتر باشد میزان افت سیگنال در طول مسیر کمتر بوده و دارای پهنای باند بیشتری خواهد بود.

کابل شبکهفروش کابل شبکه و اساس تقسیم‌بندی:

  • بر اساس روکش
  • بر اساس ساختار
  • بر اساس عمق و پهنای باند
  • بر اساس کاربرد

تقسیم بندی بر اساس روکش:

جنس مغزی و جنس روکش از عوامل مهم در کیفیت و قیمت کابل شبکه است. کابلهایی که در مغزی آن ها از مس با درجه خلوص بالا استفاده شده‌اند از نظر کیفیت انتقال اطلاعات با کیفیت‌تر از کابل‌هایی با مغزی آلومینیوم هستند.
روکش کابل شبکه مانند یک محافظ در برابر عواملی از قبیل نویز و سیگنال های مزاحم، شرایط جوی نامناسب و کشش های احتمالی، خوردگی از طریق جانوران، آن را ایمن می‌سازد نهایتا طول عمر آن را بالا می‌برد.

در داخل کابل شبکه سیم ها دو به دو به هم پیچیده شده اند که باعث بوجود آمدن نویز میشوند. به همین دلیل دو به دو دور آن ها روکش می‌کشند تا در برابر سیگنال‌های مزاحم داخلی مقاوم باشند همچنین یک روکش که کامل روی همه سیم ها کشیده می‌شوند که در برابر نویزهای خارجی مقاوم باشند.

این محصول متناسب با کاربردش دارای روکشهایی از قبیل : فویل، شیلد، روکش PE(مناسب برای استفاده در مکانهای سرباز و بیرونی) است.

 فروش کابل شبکه یو تی پی UTP

UTP متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده بدون روکش شیلد است جنس آن‌ها اغلب از مس بوده . قیمت آنها ارزان بوده و مشابه مخابراتی هستند. فروش کابل شبکه UTP معمولا در جاهایی است که از نویز کمتری برخوردار هستند. به عنوان مثال برای اتصال کامپیوترها به دستگاه‌های شبکه از آن استفاده می‌شود. سوکتی که در کابل شبکه UTP  استفاده میشود RJ45 است. 

 فروش کابل شبکه اس تی پی STP: 

متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده با روکشی از جنس فویل و یا فلز بهم تابیده شده  است. کیفیت STP از UTP بهتر می‌باشند.

 فروش کابل شبکه اس اف تی پی SFTP:

متشکل از چهار زوج بهم تابیده شده و یک لایه فویل دور هر زوج و نیز یک لایه شیلد بافته شده کل دور کل آن می‌باشد.

تقسیم بندی کابل شبکه بر اساس ساختار:

  1. روکش روی کابل(PVC یا LSZH)
  2. چهار زوج سیم مسی به هم تابیده شده
  3. جدا کننده ۴ زوج (Divider)
تفاوت فروش کابل شبکه با روکش PVC و روکش LSZH :

PVC با نام علمی پلی وینیل کلراید، یک روکش چند منظوره است که از مزیت آن می‌توان به انعطاف بالا و قیمت ارزان این کالا میتوان اشاره کرد.  فروش کابل شبکه با روکش PVC در شبکه‌های کامپیوتری، ارتباطات و سیم‌کشی‌های ولتاژ پایین و موارد مشابه اشاره کرد. روکش پی وی سی به دلیل مقاومت پایین در محیطهای بیرونی مناسب نیستند. این روکش مخصوصا در هنگام آتش سوزی بسیار مشتعل است، در این حین گاز سمی به نام هیدروژن کلراید تولید می‌شود که بسیار خطرناک می باشد.

فروش کابل شبکه با روکش LSZH روکش ایمن تری نسبت به PVC میباشند. LSZH مخفف واژه انگلیسی (Low Smoke Zero Halogen) است که به معنی “بدون دود، بدون هالوژن” است. روکش LSZH در هنگام آتش سوزی و ذوب شدن گاز سمی هیدروژن کلراید را تولید نمی‌کند لذا برای استفاده در محیط‌های بیرون گزینه مناسبی هستند.

از نظر قیمت، روکش  LSZH از روکش PVC گرانتر است که با توجه به امنیت کابل شبکه LSZH، استفاده آن در محیط های بیرونی این هزینه توجیه اقتصادی دارد.

 

کاربرد ها

تقسیم بندی کابل های شبکه بر اساس کاربرد آنها:

کابل شبکه با توجه به ساختار و جایگاه مناسب محیطی شامل دو گروه Indoor و Outdoor  هستند.

کابل شبکه Indoor

  • جهت استفاده در محیط‌های داخلی مناسب می باشند 
  • دارای مقاومت کمتری هستند
  • بدلیل مقاومت در برابر آتش سوزی و زمان سوختگی بالا، برای استفاده در منازل گزینه خوبی می‌باشند.

قیمت کابل شبکه Outdoor

Outdoor جهت استفاده در محیط‌های خارجی و مکان‌هایی با شرایط اقلیمی نامناسب کاربرد بالایی دارد. در اوت دور از روکش PE (پلی اتیلن) بهمراه روکش PVC یا LSZH  استفاده می‌شود. درواقع نوع Outdoor دارای یک لایه روکش بیرونی با جنس PE و یک لایه روکش PVC یا LSZH در زیر لایه بیرونی است. ماندگاری بالا همچنین کیفیت مناسب از ویژگی های دیگر آن است.

کابل شبکه بر اساس عمق و پهنای باند: 

کابل شبکه بر اساس عمق و پهنای باند از cat1 تا cat8 می باشند که هر چه عدد بعد از Cat بیشتر باشد، دارای کیفیت بهتر و  پهنای باند بیشتری هستند. 

کابل شبکه CAT6 و CAT5 بسیار پر مصرف هستند که متشکل از دو زوج و یا چهار رشته که دو رشته برای ارسال دیتا و اطلاعات همچنین دو رشته دیگر، برای دریافت است. کابل شبکه CAT6 در بازار بسیار پر کاربردند. دارای پهنای باند بیشتر و نویز پذیری کمتر، همچنین سرعت انتقال بیشتر  داده ها نسبت به CAT5 هستند.

خرید کابل شبکه:

همانطور که واضح است، انتقال داده ها حائز اهمیت است. بنابراین امنیت شبکه از مسائل مهم در انتخاب و خرید کابل شبکه است. مسئله مهم دیگر مقاومتشان در برابر عوامل خارجی است. چرا که داده‌های انتقالی در طول مسیر به هیچ وجه نباید تغییر پیدا کنند. برای انتخاب و خرید کابل شبکه می‌توانید به مقاله راهنمای خرید کابل شبکه رجوع کنید.

 

 

 

 

مدل: mcgh12
فروش واشر و قیفی بسته بندی جعبه کابل شبکهآداپتور و قیفی بسته بندی رو کارتن کابل شبکه نصب میشود تا بدون آسیب و به راحتی خارج شود . ..
4,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: 123456
کابل شبکه لگراند UTP، CAT6 کابل شبکه لگراند UTP، CAT6 از دیگر محصولات با کیفیت کمپانی لگراند است. جنس روکش آن PVC و از نوع UTP فویل دار، آلومینیوم و بدون شیلد می باشد به همین دلیل این کابل برای استفاده در محیط های داخلی (Indoor) گزینه مناسبی می باشد. روی این کابل شبکه اطلاعات در هر مت..
8,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: utp2
خرید و قیمت کابل cat6 UTP با روکش LSZHکابل شبکه cat6 با رو کش LSZH متشکل از 8 رشته سیم است که تماما از جنس مس و روکش LSZH می باشد.مزیت استفاده از روکش LSZH نسبت به روکش PVC در کابلهای شبکه این است که چون در ترکیبات این کابل ها از مواد ترموپلاست استفاده شده، در حین آتش سوزی گاز هیدروژن و گازه..
9,500 تومان
تولید کننده: متفرقه مدل: utp3
کابل شبکه پچ کابل CAT6 از نوع UTP با مغزی CCAاین کابل شبکه از گروه کابل شبکه CAT6 و نوع UTP بدون شیلد است، در محیط‌های پر نویز و در نزدیکی سیم‌های برق اصلا مناسب نیستند، برای مصارف خانگی و محیطهای داخلی گزینه خوبی هستند. مغزی آن CCA ترکیبی از آلومینیوم و مس است در واقع به دلیل نارسایی بودن ..
4,500 تومان
مدل: UTP11
قیمت کابل شبکه افشان CAT6 UTP با مغزی مسکابل شبکه افشان مس CAT6 UTP از محصولات پرفروش مدیا کابل می‌باشد. همچنین دارای تاییدیه کیفیت و استاندارد بوده است. ما محصول فوق را با دو برند نگزنس و لگراند به خریداران عرضه می‌داریم. این مدل کابل شبکه CAT6  با برند لگراند دارای روکش PVC آبی رنگ بوده ا..
9,000 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP27
کابل شبکه CAT6 نوع outdoor - SFTPاین کابل شبکه از گروه CAT6 و محصول کمپانی لگراند فرانسه می باشد و برای استفاده در فضاهای باز و محیط های بیرونی مناسب می باشد.ساختار کابل شبکه CAT6 لگراند نوع outdoor - SFTP کابل شبکهCAT6 نوع outdoor - SFTP متشکل از 4 زوج سیم به هم تابیده شده تشکیل شد..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP2
کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHاین کابل شبکه از گروه CAT6 و از کابل های با کیفیت کمپانی لگراند فرانسه می باشد.ساختار کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP روکش LSZHکابل شبکه لگراند Cat6 SFTP متشکل از 4 زوج سیم مسی به هم تابیده شده تشکیل شده است و روکش آن از  از نوع SFTP (یک لایه شیلد بافت..
13,500 تومان
تولید کننده: لگراند مدل: SFTP25
کابل شبکه CAT6 با روکش PVC نوع SFTPکابل شبکه نوع SFTP از گروه CAT6 ساخت کشور فرانسه و محصول با کیفیت از کمپانی لگراند می باشد.  ساختار کابل شبکه لگراند CAT6 نوع SFTP با روکش PVCمتشکل از 4 زوج سیم با مغزی مس است که دو به دو  بهم تابیده شده اند. استفاده از روکش شیلد در کابل شبکه ..
11,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: SFTP26
ساختار کابل شبکه CAT6 نوع SFTPکابل شبکه نگزنس CAT6 نوع outdoor- SFTP یکی از پرفروش‌ترین محصولات مدیا کابل می‌باشد. این محصول متشکل از دو زوج بهم تابیده، یک لایه شیلد بافته شده همچنین یک لایه فویل قرار دارد. علاوه بر روکش پلی اتیلن دارای روکش پی وی سی می باشد که سیم را در مقابل  عوامل خارجی ..
13,500 تومان
تولید کننده: نگزنس مدل: SFTP23
کابل شبکه CAT6 نگزنس SFTP Outdoorاین کابل شبکه cat6 مجموعی از زوج های به هم تابیده شده است، روکش این کابل SFTP  یک لایه شیلد بافته شده و یک لایه فویل است. روکش بیرونی کابل شبکه CAT6 نگزنس  SFTP Outdoor  از جنس PVC می باشد جهت استفاده در محیط هایی با رطوبت بالا و یا دمای ..
11,500 تومان
تولید کننده: زرکابل کرمان مدل: mknx
آشنایی بیشتر جهت خرید کابل هوشمند knxامروزه جهت امنیت ساختمان، همچنین کاهش مصرف انرژی، هزینه‌های اضافی داخل ساختمان‌‌ها‌ی تجاری، اداری، هتل‌ها و اغلب برج‌‌ها، کابل هوشمند کی ان ایکس کارایی بالایی دارد. برای انجام این پروژه‌ها تجهیزاتی نظیر knx ، انواع حسگرها، ترموستات و ... مورد استفاده قرار می‌..
13,000 تومان
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)